Przekaż 1,5 % podatku dla zwierzyny drobnej - FUNDACJA HODOWLI I REINTRODUKCJI ZWIERZĄT DZIKO ŻYJĄCYCH (KRS: 0000319773)

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Seminarium „Aktualne problemy medyczne i społeczne – choroby odkleszczowe”

W dniu 23 lutego 2023 r. w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II zorganizowano seminarium będące podsumowaniem badań przeprowadzonych w roku ubiegłym, poświęcone analizie tematyki dotyczącej wybranych chorób odkleszczowych, w tym boreliozy i kleszczowego zapalenia mózgu, ich objawom, diagnostyce i profilaktyce.

W gronie prelegentów znaleźli się znakomici specjaliści z zakresu medycyny, immunologii, a także osoby narażone na choroby odkleszczowe z racji podejmowanych aktywności zawodowych i hobbystycznych. W seminarium wzięły udział przede wszystkim osoby zainteresowane tematyką chorób odkleszczowych, w tym przedstawiciele środowisk zawodowo związanych z eksploatacją lasów, osoby zajmujące się łowiectwem, pracownicy ochrony zdrowia oraz studenci, zwłaszcza kierunków medycznych, rolniczych i turystyki.

Prelegenci omówili szczegółowo między innymi fakty i mity na temat boreliozy, trudności w diagnozowaniu choroby, szczepionki przeciwko boreliozie, przeciwdziałanie zagrożeniu boreliozie z punktu widzenia pracowników nadleśnictwa, zależności pomiędzy zwierzętami domowymi i dzikimi, a zagrożeniem chorobami odkleszczowymi oraz problemy środowiska łowieckiego w zakresie narażenia na choroby odkleszczowe. Podsumowano również wyniki badań osób z województwa lubelskiego zajmujących się łowiectwem odniesieniu do zakażeń boreliozą oraz wirusem kleszczowego zapalenia mózgu.

Link do nagrania z seminarium:

Foto: Gwalbert Krzewicki

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

KURSY!

Do 15 marca 2023 przyjmujemy zapisy na kursy:
  • Dla nowowstępujących do PZŁ – odbędzie się w dniach 20-26 marca 2023 r.
  • Dla selekcjonerów – odbędzie się w dniach 27 marca – 1 kwietnia 2023 r.
Miejsce kursów: strzelnica w Hrudzie
Rozpoczęcie kursów: 9:00 (poniedziałek)
Szczegóły: ZO PZŁ Biała Podlaska tel. 83 343 62 75