Przekaż 1,5 % podatku dla zwierzyny drobnej - FUNDACJA HODOWLI I REINTRODUKCJI ZWIERZĄT DZIKO ŻYJĄCYCH (KRS: 0000319773)

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Jubileusz 50-lecia Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ

W dniach 10-12 czerwca 2022 roku w Niepołomicach odbyły się jubileuszowe uroczystości z okazji 50-lecia Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej. W obchodach uczestniczyli również przedstawiciele Oddziału Bialskopodlaskiego: Małgorzata i Jacek Szałucha, Igor Bloch, Andrzej Konopka i Zbigniew Kozioł – prezes oddziału, który podczas uroczystości odebrał „Akt Powołania Oddziału Bialskopodlaskiego”.

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w XIV-wiecznym kościele. Następnie myśliwski korowód przemaszerował ulicami Niepołomic do zamku królewskiego, na część oficjalną obchodów, którą otworzył prezes klubu. W swoim przemówieniu podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do działalności i rozwoju klubu. Po wręczeniu odznaczeń i nagród zasłużonym członkom klubu, uczestnicy wysłuchali wykładów prof. Dariusza Gwiazdowicza na temat historii i przyszłości kultury łowieckiej oraz Krzysztofa Mielnikiewicza na temat historii KKiKŁ PZŁ. Kolejnym punktem obchodów było zwiedzanie jubileuszowej wystawy, na której zaprezentowano min. eksponaty i pamiątki dokumentujące historię Klubu. 

Podczas wieczornej Gali Jubileuszowej wręczono dyplomy i upominki „Kolekcjonerom roku” w kilku kategoriach. Redakcja „Kultury Łowieckiej” wyróżniła dotychczasowych redaktorów oraz aktywnych korespondentów pozłacaną oznaką przygotowaną z okazji ukazania się setnego numeru biuletynu. Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęła się tradycyjna myśliwska biesiada. Następnego dnia uczestnicy obchodów spotkali się ponownie na jubileuszowej giełdzie kolekcjonerskiej, podczas której można było nabyć, wymienić lub tylko pooglądać kolekcjonerskie perełki ze zbiorów klubowych kolegów. 

Szczegółowa relacja z obchodów jubileuszu, autorstwa klubowego Kolegi Krzysztofa Mielnikiewicza, autora monografii jubileuszowej klubu, znajduje się na stronie www.kulturalowiecka.pl pod linkiem: 

http://www.kulturalowiecka.pl/kluby_komisje/kluby/Klub_po_2021.pdf?fbclid=IwAR2WiI8GlW6e5YnLcRMrOjJtdfSctnqR11s73LoJOp5ja2H2sk3vci5sQEw

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

KURSY!

Do 15 marca 2023 przyjmujemy zapisy na kursy:
  • Dla nowowstępujących do PZŁ – odbędzie się w dniach 20-26 marca 2023 r.
  • Dla selekcjonerów – odbędzie się w dniach 27 marca – 1 kwietnia 2023 r.
Miejsce kursów: strzelnica w Hrudzie
Rozpoczęcie kursów: 9:00 (poniedziałek)
Szczegóły: ZO PZŁ Biała Podlaska tel. 83 343 62 75