Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Wystawa Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej 25 czerwca 2022

25 czerwca 2022 roku członkowie Oddziału Bialskopodlaskiego zorganizowali wystawę kolekcjonerską podczas XVII Festiwalu „Kultura bez Granic” w Kobylanach. 

Jest to jedna z największych imprez w naszym regionie ciesząca się ogromnym powodzeniem ze względu na prezentowaną różnorodność kulturową, zarówno na scenie, jak i stoiskach wystawowych. Obok stoisk garncarskich i kowalskich, swoje wyroby prezentowali również malarze, rzeźbiarze oraz inni twórcy rękodzieła. Stoisko kolekcjonerskie idealnie wpisało się w tematykę oraz klimat festiwalu.

Eksponaty ze swoich zbiorów zaprezentowali: Stanisław Jaworski – medale, odznaki i oznaki łowieckie, Andrzej Konopka – płaskorzeźby, medale oraz okolicznościowe pamiątki kół łowieckich, Zbigniew Kozioł – literatura, srebrne biżuteria, cynowe i mosiężne wyroby użytkowe i Rafał Konieczny – trofea oraz organizacja i wystrój stoiska. Dodatkową atrakcją stoiska był kącik dla najmłodszych, gdzie maluchy mogły poznać zwierzęta naszych lasów, rozwiązując kolorowanki z zeszytu opracowanego przez PZŁ pt. „Czym zajmują się myśliwi”? Goście odwiedzający stoisko mogli skosztować wyrobów z dziczyzny oraz tradycyjnych myśliwskich nalewek.

Pozostaje mieć nadzieję, że po udanym debiucie wystawowym, nasi kolekcjonerzy rozwiną skrzydła i wkrótce zaprezentują swoje zbiory podczas kolejnych wystaw.

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp