Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

XXVIII edycja Konkursu Fotograficzny im. Włodzimierza Puchalskiego 13 marca 2024 r.

13 marca w Centrum Prasowym Foksal odbyła się gala wręczenia nagród w XXVIII edycji Konkursu Fotograficznego im. Włodzimierza Puchalskiego, poświęconego fotografii przyrodniczej. Organizatorem konkursu jest Polski Związek Łowiecki oraz wydawnictwo „Łowiec Polski” obchodzący w tym roku jubileusz 125-lecia.

Wśród zaproszonych na uroczystość gości obecni byli między innymi, Stanisław Wziątek podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Włodzimierz Łapiński artysta fotograf współpracujący z Łowcem Polskim, który podczas gali został uhonorowany medalem i certyfikatem „Primus Inter Venatores”. Jest to drugi taki medal przyznany w stuletniej historii PZŁ. Pierwszy otrzymał Krzysztof Mielnikiewicz za działalność kronikarską. Specjalne zaproszenia, za współpracę z „Łowcem Polskim”, otrzymało trzech łowczych okręgowych, w tym Sebastian Santus — Przewodniczący Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej. Oprawę muzyczną gali zapewnił zespół sygnalistów myśliwskich „Chmara” przy KŁ „Jeleń” z Ożarowa Mazowieckiego oraz żeński kwartet smyczkowy.

Na konkurs wpłynęło ponad 700 zdjęć. Wyróżnionym artystom nagrody wręczył Łowczy Krajowy Eugeniusz Grzeszczak. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu został Marek Olesiewicz, zajmując I miejsce w kategorii „Piękno” oraz zdobywając Grand Prix Konkursu zdjęciem „Pieśń”, przedstawiającym tokującego głuszca.

W poszczególnych kategoriach kolejne miejsca zajęli:

MŁODZIEŻ

I miejsce: Tytus Marchewka – „Poranne śniadanie”

II miejsce: Marcin Borzyński – „Oko w oko z mamą”

III miejsce: Krzyś Stachera – „Maluszki”

SCENY MYŚLIWSKIE

I miejsce: Łukasz Dziekan – „Magia polowania wigilijnego”

II miejsce: Radosław Dominowski – „100 lat tradycji, 100 lat kultury, 100 lat pasji”

III miejsce: Hubert Bobak – „Dzień dobry Pogórze”

RUCH

I miejsce: Adrian Czech – „Przeprawa”

II miejsce: Hubert Bobak – „Sarni Hermes”

III miejsce: Krzysztof Marczak – „A co tu się dzieje”

PIĘKNO

I miejsce: Marek Olesiewicz – „Pieśń”

II miejsce: Marcin Chojnowski – „Pani mokradeł”

III miejsce: Jarosław Klej – „Tu jestem”

Uroczystą galę zakończył koncert kwartetu smyczkowego, po którego wysłuchaniu uczestnicy udali się na bankiet przygotowany przez organizatorów.

GALERIA: 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱