Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

XV Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej

W dniach 10-11 września 2022 roku w Czarnej Białostockiej odbył się kolejny Festiwal Kultury Łowieckiej. Czynny udziału w imprezie wzięli przedstawiciele Oddziału Bialskopodlaskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ.

Na swoim stoisku kolekcje ze swoich zbiorów zaprezentowali: Igor Bloch, Małgorzata i Jacek Szałucha, Andrzej Konopka i Zbigniew Kozioł. W festiwalu uczestniczył również Stefan Świstak, członek Polskiego Stowarzyszenia Myślistwa Łuczniczego (PBA), który wraz z grupą kolegów łuczników prowadził pokazy i konkursy łucznicze.

Organizatorzy: Zarząd Okręgowy PZŁ w Białymstoku, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, Nadleśnictwo Czarna Białostocka i Gmina Czarna Białostocka przygotowali bogaty, dwudniowy program uroczystości.

Pierwszy dzień rozpoczęły zawody w strzelectwie myśliwskim, następnie odbyło się X Międzynarodowe Seminarium Naukowe, którego tematem przewodnim była „Historia i współczesność edukacji przyrodniczej”. Następny dzień rozpoczął się uroczystą Mszą Świętego Huberta. Następnie uroczystości przeniosły się nad Zalew Czapielówka, gdzie odbył się IV Bieg „Hubertusa”. Po uroczystym otwarciu Spotkań, ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród zwycięzcom, na scenie rozpoczęły się koncerty i pokazy sokolnicze i kynologiczne.

Wystąpili między innymi Zespół Muzyki Myśliwskiej „Galindowe Rogi” oraz Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego pod dyrekcją Mieczysława Leśniczaka. Wśród stoisk wystawienniczych znalazły się przede wszystkim stoiska Polskiego Związku Łowieckiego, Lasów Państwowych, stoiska edukacyjne oraz gastronomiczne, serwujące głównie dziczyznę. 

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱