Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Warsztaty dla przewodników psów myśliwskich 8 – 9 czerwca 2024

W dniach 8-9 czerwca w miejscowości Hola odbyły się warsztaty dla przewodników psów myśliwskich, które poprowadził znakomity praktyk z dziedziny kynologii kolega Edward Hałdysz.

Po przywitaniu i przedstawieniu się prowadzący w niezwykle interesujący sposób omówił uczestnikom jak rozpocząć przygodę z kynologią, w jaki sposób przygotowywać swoje psy do tej pracy, przekazał informacje o poszukiwaniu postrzałków, na co zwracać uwagę i jakie błędy najczęściej się popełnia na początku pracy z psem. Omawiane zagadnienia poparł przykładami, które przeżył podczas pracy ze swoimi psami. Po części teoretycznej przeprowadzono zajęcia praktyczne podczas których zaprezentował przewodnikom jak prowadzić psa przy nodze, jak nauczyć odpowiednich zachowań psa, tak aby nie ciągnął na smyczy, spokojnie się zachowywał, wracał na wezwanie. Następnie wspólnie założono ścieżki tropowe, po których każdy ze swoim psem mógł przejść i pod czujnym okiem profesjonalisty sprawdzić praktycznie nabyte umiejętności. Uczestniczące psy reprezentowały następujące rasy: Gończy Polski, Polski Spaniel Myśliwski, Jagdterier, Jack Russel Terier, Wyżeł Weimarski, Posokowiec Bawarski.

Imprezę zorganizowali członkowie Komisji Kynologicznej działającej przy Zarządzie Okręgowym: koleżanka Iwona Jałtuszyk, kolega Adam Jałtuszyk i Tomasz Pastuszek. Teren udostępniło Bialskie Towarzystwo Łowieckie „Ponowa” Koło nr 18.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Z okazji Dnia Leśnika składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Leśnikom i przyjaciołom lasu dbającym o piękno przyrody. Dziękujemy za opiekę nad lasem i leśną zwierzyną.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej
Darzbór!