Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Święto plonów w gminie i parafii Huszlew

W niedzielę 27 sierpnia w Huszlewie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Jest to święto poświęcone tegorocznym zbiorom zbóż, w czasie którego podziękowano za plony i proszono o jeszcze lepsze w przyszłym roku.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Antoniego Padewskiego, którą odprawił ksiądz kanonik Kazimierz Jóźwik. Po mszy korowód dożynkowy z wieńcami starostowie przeprowadzili na stadion Gminny w Huszlewie. Po przywitaniu uczestników przez Wójta Stanisława Stefaniuka starostowie dożynkowi – Państwo Niedźwiedziukowie podzielili uczestników chlebem dożynkowym. Scena była wypełniona występami dzieci z Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie oraz wystąpiły zaproszone zespoły ludowe SĄSIADECZKI z Kobylan, ZALIWIANKI z Krzymosz oraz LEŚNIANKI z Leśnej Podlaskiej. Dla dzieci atrakcje przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna z Huszlewa. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały stoiska, a na nich pyszne potrawy regionalne do degustacji. Wśród stoisk również swoje stoisko miał Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej wraz z kołami łowieckimi: WOLA w Rudniku, DZIK Rudka, OŚWIATA Krasna i HUBERT Siedlce. Na stoisku przygotowanym przez myśliwych częstowano gości wyrobami z dziczyzny, przygotowano również konkursy i niespodzianki dla dzieci oraz prowadzono zbiórkę dla Filipa i Mikołaja cierpiących na bardzo rzadką chorobę genetyczną – Chorobę Pelizaeusa-Merzbachera, która szacunkowo występuje u 1 osoby na 400 000 urodzeń.

Zdjęcia i tekst: Jacek Szałucha

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Szkolenie z zasad postępowania przy redukcji bobra w dniu 17 lutego 2024 r.

Szkolenie z zasad postępowania przy redukcji bobra w dniu 17.02.2024 r. od godz. 10:00 ze względów organizacyjnych i dużej liczby chętnych odbędzie się w sali konferencyjnej BIALSKIE WODOCIĄGI I KANALIZACJA “WOD-KAN” Sp. z o.o. 21-500 BIAŁA PODLASKA UL. NARUTOWICZA 35 (wjazd od ulicy Zamkowej).