Przekaż 1,5 % podatku dla zwierzyny drobnej - FUNDACJA HODOWLI I REINTRODUKCJI ZWIERZĄT DZIKO ŻYJĄCYCH (KRS: 0000319773)

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Spotkanie z myśliwymi

Wielką radość sprawiło uczniom Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Huszlewie spotkanie opłatkowe w dniu 22 grudnia 2022r., w którym uczestniczył Wójt Gminy Huszlew Stanisław Stefaniuk, Przewodniczący Rady Gminy Huszlew Grzegorz Wawryniuk, Ks. Proboszcz Kazimierz Jóźwik oraz myśliwymi z Koła Łowieckiego Wola Warszawa: Waldemar Zienkiewicz, Karol Zienkiewicz, Piotr Zienkiewicz, Szymon Zienkiewicz, Robert Kopacz, Marek Kaliński. Swoją obecnością zaszczycili spotkanie również rodzice, a także kierowniczka Gminnej Biblioteki
w Huszlewie Urszula Domańska.

Oprócz świątecznych życzeń, które złożyli, przybyli goście odbyła się ciekawa lekcja przyrody. Myśliwi opowiedzieli o sposobach dokarmiania zwierząt leśnych w okresie zimy, o korzyściach jakie daje las i jego mieszkańcy, a także o właściwym zachowaniu się w lesie. Nie obyło się bez podarunków, którymi myśliwi obdarzyli uczniów, a były to m. in. książki, plansze przyrodnicze, dyplomy oraz słodycze.

Uczniowie z klas młodszych przedstawili inscenizację na motywach baśni H. Ch. Andersena ,,Dziewczynka z zapałkami”. Społeczność uczniowska wraz z gośćmi przełamała się opłatkiem, śpiewała kolędy i pastorałki. Goście otrzymali zaproszenie na kolejne spotkania w przyszłym roku.

W nowym roku zaplanowano wspólne dokarmianie zwierząt leśnych połączone z kuligiem. Spotkaniu towarzyszyła miła, świąteczna atmosfera. Dyrektor Zespołu Renata Tomczuk złożyła życzenia świąteczne i podziękowała wszystkim za owocną wieloletnią, bliską współpracę. Podkreśliła, że takie spotkania wzbogacają wiedzę i osobowość o wartości, których nie znajdziemy w podręcznikach szkolnych.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

KURSY!

Do 15 marca 2023 przyjmujemy zapisy na kursy:
  • Dla nowowstępujących do PZŁ – odbędzie się w dniach 20-26 marca 2023 r.
  • Dla selekcjonerów – odbędzie się w dniach 27 marca – 1 kwietnia 2023 r.
Miejsce kursów: strzelnica w Hrudzie
Rozpoczęcie kursów: 9:00 (poniedziałek)
Szczegóły: ZO PZŁ Biała Podlaska tel. 83 343 62 75