Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Powiatowy konkurs ekologiczno-przyrodniczy „Co żyje i hasa na polach i w lasach Ziemi Lubelskiej” 21.03.2024

W dniu 21 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ulan – Majoracie odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej dla uczniów klas VII-VIII. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej, troska o środowisko naturalne, a także poznanie walorów przyrodniczych naszego regionu oraz roli myśliwego i leśniczego w ochronie przyrody.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie–Majoracie, a współorganizatorami Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej oraz Nadleśnictwo Radzyń Podlaski. Konkurs Honorowym Patronatem objął Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Wójt Gminy Ulan – Majorat Jarosław Koczkodaj.

Do konkursu mogły przystąpić po trzy osoby z każdej ze szkół powiatu radzyńskiego. W konkursie udział wzięło 36 uczniów. Zakresem tematycznym konkursu była wiedza na temat biologii ssaków i ptaków oraz drzewostanu i podszytu naszej okolicy. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy przystąpili do testu wiedzy o przyrodzie składającego się z 25 pytań. Po przerwie prelekcje wygłosili przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego i Lasów Państwowych. Drugi etap stanowiła część praktyczna.

Dziesięciu wyróżnionych uczniów z największą ilością punktów zdobytych w testach zmierzyło się w tematyce rozpoznawania pędów i nasion drzew oraz tropów, skór i poroży zwierząt. Po długich zmaganiach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce Marika Pieńkus – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
II miejsce Nikola Kotnarowska – Szkoła Podstawowa w Ostrówku
III miejsce Antonina Panasiuk – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a zwycięzcy konkursu odebrali zasłużone nagrody ufundowane przez Powiat Radzyński.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱