Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Odznaczenie dla łowczego okręgowego

W dniu 20 kwietnia podczas inauguracji akcji „Sprzątamy Las Wokół Nas” łowczy okręgowy Sebastian Santus został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi – Zasłużony dla Ochrony Przyrody. Odznaczenie przyznaje Kapituła Stowarzyszenia Straż Ochrony Przyrody instytucjom i osobom szczególnie zasłużonym dla ochrony środowiska. Dekoracji dokonał generał Marek Chwedaczuk – zastępca komendanta głównego Straży Ochrony Przyrody w Polsce. Członkowie SOP aktywnie włączyli się do naszej akcji.

Straży Ochrony Przyrody to organizacja społeczna działająca w latach 1957-2001, której celem była ochrona przyrody oraz kształtowanie środowiska naturalnego. Głównym działaniem SOP była kontrola przestrzegania przepisów o ochronie przyrody na terenie rezerwatów i parków narodowych, kontrolowano również targowiska pod kątem nielegalnej sprzedaży roślin chronionych. Od końca XX wieku rozpoczęły się działania mające na celu likwidację SOP i zastąpienia jej profesjonalną służbą. Straż rozwiązano z dniem 1 lutego 2001 r. Równocześnie powołano społeczne stowarzyszenie Straż Ochrony Przyrody, które działa do dziś na podstawie przepisów i ustawy o stowarzyszeniach. Obecnie celem stowarzyszenia jest kształtowanie postaw proekologicznych.

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱