Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Oddaj krew, uratuj życie! Podsumowanie akcji „Darz Bór – Dasz Krew”

Mówi się – nie bez racji – że kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat. Dlatego tak istotne znaczenie ma organizowana od pięciu lat ogólnopolska akcja „Darz Bór – dasz krew”. Podczas jej ostatniej edycji członkowie PZŁ oddali ponad 130 litrów tego drogocennego daru.

Od 2018 r., kiedy ZG PZŁ zawarł porozumienie z Narodowym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie, członkowie Zrzeszenia oraz nasi sympatycy, oddając krew, podają przy tym hasło – nazwę akcji. W 2022 r. było ich 332. Tak jak w latach ubiegłych, i tym razem najwięcej krwi oddali koleżanki i koledzy z okręgu radomskiego (ponad 37 litrów). Drugie miejsce przypadło myśliwym z okręgu opolskiego (prawie 20 litrów). Na trzecim miejscu uplasował się okręg poznański (16,2 litra). Niewiele mniej (bo 15,25 litra) oddali myśliwi zrzeszeni w okręgu słupskim.

Zaznaczmy, że nasza akcja dotyczy nie tylko krwi. Ogromne znaczenie ma również osocze oddawane przez myśliwych-ozdrowieńców, którzy chorowali na COVID-19. Znacząco pomaga ono w leczeniu zarażonych wirusem. Odnotujmy zatem, że w ubiegłym roku dzięki nam zgromadzono blisko trzy litry osocza.

Nasza akcja będzie kontynuowana i w tym roku. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się do Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w całej Polsce. Pamiętajmy, aby, przystępując do naszej inicjatywy, przed pobraniem krwi podać hasło „Darz Bór – dasz krew”. Ułatwi to prowadzenie statystyk. Pamiętajmy, że pobranie trwa zaledwie 10 minut. To 10 minut, które mogą uratować ludzkie życie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Z okazji Dnia Leśnika składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Leśnikom i przyjaciołom lasu dbającym o piękno przyrody. Dziękujemy za opiekę nad lasem i leśną zwierzyną.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej
Darzbór!