Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Myśliwska Paczka 2023 w Zarządzie Okręgowym w Białej Podlaskiej

21 grudnia w siedzibie Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej podsumowano tegoroczną akcję „Myśliwska Paczka”. Głównym celem akcji jest wsparcie socjalne placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz indywidualnych beneficjentów, którymi są przede wszystkim domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów oraz osoby indywidualne i rodziny.

Wzorem roku ubiegłego myśliwi sami wybierali placówki i rodziny, które chcieli wesprzeć oraz uzgadniali formę wsparcia, tak aby obdarowani otrzymali najpotrzebniejsze rzeczy, a pomoc mogła dotrzeć do jak największej liczby instytucji i osób najbardziej potrzebujących wsparcia, zwłaszcza w szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Do akcji oprócz Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej włączyły się następujące koła łowieckie: KŁ nr 17 „Słonka” w Międzyrzecu Podlaskim, WKŁ nr 127 „Łoś” w Białej Podlaskiej, KŁ „Wilga” w Sobienie Jeziorach, KŁ „Szarak” w Łubach, KŁ nr 101 „Nemrod”, KŁ „Żerań” w Warszawie, KŁ nr 15 „Ostoja w Białej Podlaskiej, KŁ „Hubert” Siedlce, KŁ nr 12 „Ogar”, KŁ nr 10 „Borki” w Olszewnicy, KŁ nr 63 „Dąbrowa” w Białej Podlaskiej. Pomoc w postaci sprzętu AGD, voucheru rehabilitacyjnego, artykułów spożywczych i przemysłowych oraz zabawek, książek i słodyczy trafiła do ośmiu placówek oraz kilkunastu rodzin. W sumie obdarowano około 250 osób prezentami na kwotę ponad 20 000,00 zł.

Tekst i zdjęcia Zbigniew Kozioł

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱