Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Myśliwska Paczka 2022

19 grudnia w siedzibie Zarządu Okręgowego w Białej Podlaskiej podsumowano tegoroczną Myśliwską Paczkę. Głównym celem akcji jest wsparcie socjalne placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz indywidualnych beneficjentów, którymi są przede wszystkim domy dziecka, domy samotnej matki, domy opieki dla seniorów oraz osoby indywidualne i rodziny. 

W bieżącym roku na prośbę myśliwych regulamin akcji został zmodyfikowany tak, żeby pomoc mogła płynąć z różnych źródeł i dotrzeć do jak największej liczby instytucji i osób najbardziej potrzebujących wsparcia, zwłaszcza w szczególnym czasie Świąt Bożego Narodzenia. Do akcji oprócz Zarządu Okręgowego PZŁ włączyły się następujące koła łowieckie: KŁ Nr 89 „Siemień” w Lublinie, KŁ Nr 17 „Słonka” w Międzyrzecu Podlaskim,  KŁ „Szarak” w Łubach, WKŁ Nr 313 „Sokół” z/s w Białej Podlaskiej, BTŁ „Ponowa” nr 18 w Białej Podlaskiej, KŁ Nr 15 „ostoja w Białej Podlaskiej, WKŁ nr 127 „Łoś” w Białej Podlaskiej, KŁ nr 10 „Borki” w Olszewnicy, KŁ Nr 111 „Kos” w Warszawie oraz uczestnicy Strzeleckich Zawodów Mikołajkowych i myśliwy Sławomir Rechnio (piekarnia w Leśnej Podlaskiej).

Pomoc w postaci sprzętu rehabilitacyjnego, artykułów szkolnych, zabawek i słodyczy trafiła do czterech placówek oraz kilkunastu rodzin. W sumie obdarowano około dwustu osób upominkami na kwotę 18 050,00 zł

Zdjęcia i film: Mariusz Maksymiuk
Link do materiału przygotowanego przez radiobiper:

https://www.radiobiper.info/2022/12/20/final-i-podsumowanie-akcji-mysliwska-paczka/?fbclid=IwAR2MFFne6BsbIhRoIZfbWKvWe88AL7JqBLIa9KDKkhnHDr_k-I3zmyOghgk

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱

Z okazji Dnia Leśnika składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Leśnikom i przyjaciołom lasu dbającym o piękno przyrody. Dziękujemy za opiekę nad lasem i leśną zwierzyną.

Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej
Darzbór!