Przekaż 1,5 % podatku dla zwierzyny drobnej - FUNDACJA HODOWLI I REINTRODUKCJI ZWIERZĄT DZIKO ŻYJĄCYCH (KRS: 0000319773)

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Myśliwi uczcili w Rokitnie odzyskanie niepodległości

11 listopada w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości wzięli udział Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ w Białej Podlaskiej wraz z pocztem sztandarowym oraz przedstawiciele zarządów kół łowieckich nr 127 „Łoś” i 12 „Ogar”.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną przez kapelana myśliwych księdza kanonika Jacka Guza. Po mszy świętej uczestnicy obchodów udali się pod Mur Pamięci, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej: „W Hołdzie Polakom poległym w obronie Ojczyzny – Mieszkańcy Gminy Rokitno”. Po wciągnięciu flagi na maszt odśpiewano hymn państwowy. W trakcie uroczystości Koło łowieckie Nr 12 Ogar z Białej Podlaskiej otrzymało od Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego „Dyplom uznania za szczególne zaangażowanie w działalność społeczno-kulturalną, pielęgnowanie wartości patriotycznych oraz wkład w rozwój i promocję naszego regionu”. W dalszej części uroczystości odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Rokitnie oraz pokazy wojskowe Bialskiego Batalionu Polskich Drużyn Strzeleckich im. Ks. Gen. Stanisława Brzóski.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

KURSY!

Do 15 marca 2023 przyjmujemy zapisy na kursy:
  • Dla nowowstępujących do PZŁ – odbędzie się w dniach 20-26 marca 2023 r.
  • Dla selekcjonerów – odbędzie się w dniach 27 marca – 1 kwietnia 2023 r.
Miejsce kursów: strzelnica w Hrudzie
Rozpoczęcie kursów: 9:00 (poniedziałek)
Szczegóły: ZO PZŁ Biała Podlaska tel. 83 343 62 75