Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Jarmark Sapieżyński w Kodniu

21 sierpnia 2022 roku przedstawiciele Oddziału Bialskopodlaskiego Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ zaprezentowali swoje kolekcje na stoisku podczas Jarmarku Sapieżyńskiego w Kodniu.

Jest to jedno z większych wydarzeń kulturalnych Lubelszczyzny, które łączy w sobie aspekt historyczny i patriotyczny. Jest okazją do integracji lokalnej ludności oraz nawiązaniem do wspaniałej historii Jana Sapiehy, który w 1511 r. od Króla Polski Zygmunta Starego otrzymał przywilej organizowania jarmarków w Kodniu.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wdzięczni za obronę granic”. W związku z tym wśród głównych atrakcji znalazły się między innymi piknik wojskowy, ułańskie pokazy konne, Turniej Łuczniczy o Strzałę Sapiehy, a także występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Pokazy historyczne oraz występy muzyczne były doskonałą lekcją historii pokazującą tradycję kultury szlacheckiej i sarmackiej z przełomu XVI i XVII wieku z jej bogatym folklorem oraz tradycją kulinarną. Jarmark zdominowały stoiska z produktami regionalnymi i rękodziełem artystycznym lokalnych twórców oraz tradycyjnymi wschodnimi potrawami. Na klubowym stoisku kolekcje ze swoich zbiorów zaprezentowali: Małgorzata i Jacek Szałucha, Igor Bloch, Rafał Konieczny, Andrzej Konopka i Zbigniew Kozioł. Zwiedzający mogli obejrzeć między innymi: kolekcje pamiątkowych statuetek, medali, znaczków, przypinek, srebrną biżuterię z grandlami, stare łowieckie przedmioty użytkowe, literaturę oraz wiele innych kolekcjonerskich okazów. To już trzecie stoisko zorganizowane przez naszych kolekcjonerów. Za każdym razem ładniejsze i bogatsze.

 

Galeria:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp