Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Dzień Dziecka z myśliwymi 

Zarząd Okręgowy w Białej Podlaskiej wspólnie z członkami Komisji Kynologicznej oraz Komisji Etyki i Promocji Łowiectwa zaangażował się w organizację obchodów Dnia Dziecka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu.

Dzień Dziecka obchodzimy w Polsce 1 czerwca od 1952 roku. Wcześniej świętowano go 22 września. Ustanowienie tego święta to zasługa organizacji The International Union for Protection of Childhood (Światowego Związku Ochrony Dzieciństwa). Święto to miało uświadomić wszystkim dorosłym, że prawa najmłodszych powinny być respektowane na całym świecie, a dzieci nie powinny uczestniczyć w wojnach, chodzić głodne ani być krzywdzone. Wpisując się w ideę tego święta, myśliwi z naszego okręgu aktywnie włączyli się w organizacje obchodów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zalutyniu, uatrakcyjniając imprezę akcentami myśliwskimi oraz wspomagając smakołykami ufundowanymi przez Sławomira Rechnio i upominkami zasponsorowanymi przez PZŁ.

Szczególnym zainteresowaniem podopiecznych ośrodka cieszyły się psy myśliwskie, które dały się głaskać, przytulać oraz chętnie chodziły z dziećmi na spacery. Krótkie omówienie prezentowanych ras oraz pokaz pracy psów przeprowadzili Iwona i Adam Jałtuszyk, prezentując posokowca bawarskiego Bohuna oraz Rafał Masłow z płochaczem niemieckim Hańbą. Dzieciom zaprezentowano pracę na tropie, aport oraz inne umiejętności podopiecznych. Swoje psy zaprezentowali również Piotr Sylwesiuk i Adam Siliwoniuk. Dużym zainteresowaniem cieszyły się akcesoria do pracy z psami, między innymi: kamizelki ochronne dla psów, buty tropowe, obroże GPS oraz krótkofalówki.

Po pokazach myśliwi rozegrali mecz w piłkę nożną z reprezentacją ośrodka. Po długich i ciężkich dwudziestu minutach rywalizacji mecz zakończył się wynikiem 2:1, czyli zasłużonym zwycięstwem gospodarzy. Następnie uczestnicy festynu udali się do ogródka grillowego na poczęstunek. Na pożegnanie myśliwi obiecali wrócić tu za rok z szerszym programem i większą ilością atrakcji.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp