Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Dożynki Powiatowe w Huszlewie

28 sierpnia 2022 roku w Huszlewie odbyły się Dożynki Powiatu Łosickiego. Gospodarzami dorocznego Święta Plonów byli Starosta Łosicki Janusz Kobyliński i Wójt Gminy Huszlew Stanisław Stefaniuk.

Dożynki rozpoczęły się mszą świętą, po której barwny korowód dożynkowy przemaszerował na boisko szkolne, gdzie odbyły się kolejne uroczystości. Podczas dożynek rozstrzygnięto trzy konkursy: na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, na najpiękniejsze stoisko i najlepszą potrawę w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów”.

Wśród kilkunastu stoisk wystawowych, szczególnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko przygotowane wspólnie przez koła łowieckie WOLA w Rudniku, OŚWIATA w Krasnej, DZIK Rudka, HUBERT Siedlce oraz Bialskopodlaski Oddział Klubu Kolekcjonera i Kultury Łowieckiej PZŁ wraz z Zarządem Okręgowym PZŁ w Białej Podlaskiej. Przedstawiciele kół przygotowali dla odwiedzających gości przepyszny poczęstunek z wyrobów z dziczyzny, a kolekcjonerzy zaprezentowali tym razem kolekcję trofeów łowieckich. Na stoisku prowadzono również zbiórkę charytatywną na leczenie i rehabilitację Jasia Niedźwiedziuka.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp