Przekaż 1,5 % podatku dla zwierzyny drobnej - FUNDACJA HODOWLI I REINTRODUKCJI ZWIERZĄT DZIKO ŻYJĄCYCH (KRS: 0000319773)

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

Bal Charytatywny Koła Łowieckiego nr 79 Wola

W dniu 18 luty 2023 r. już po raz ósmy odbył się Charytatywny Bal Myśliwski zorganizowany przez Koło Łowiecki nr 79 Wola. Na balu bawiło się około 100 osób. Organizatorzy zgromadzili wiele przedmiotów na aukcję. Goście wspaniale się bawili i nie szczędzili datków wiedząc, że będą przeznaczone na szczytny cel.

Atrakcją balu był koncert sygnalistów myśliwskich wykonany przez kolegów myśliwych
z Zespołu Polesia Czar przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie oraz pieczony dzik.

Punktem kulminacyjnym Balu była aukcja charytatywna na rzecz Sebastiana Sucharzewskiego, mieszkańca Huszlewa, który w czerwcu ubiegłego roku przeszedł wieloogniskowy krwotok mózgowy. Od tamtej pory miał dwie operacje, po których ma niedowład kończyn i oddychał za pomocą aparatury. Po czteromiesięcznym pobycie w szpitalu Sebastian zaczął odzyskiwać świadomość, powróciła częściowa ruchliwość, ale aby mógł wrócić do pełnej sprawności, potrzebna jest kosztowna rehabilitacja. Od początku stycznia tego roku Sebastian jest w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie pomimo tak krótkiego czasu przebywania, widać u niego bardzo duże postępy w odzyskiwaniu sprawności. Niestety koszty jego pobytu są olbrzymie i przekraczają możliwości rodziny.

Myśliwi z Koła Wola pamiętają, że zmagania z niepełnosprawnością to nie jest wyzwanie dla jednej osoby. Dlatego działają razem. W wyniku licytacji oraz darowizn zebrano rekordową kwotę 28 000 zł, która w całości zostanie przekazana na leczenie Sebastiana. A więc celem VIII Charytatywnego Balu Myśliwskiego była szampańska zabawa połączona z akcją charytatywną na rzecz powrotu do sprawności Sebastiana Sucharzewskiego.

Zwieńczeniem Balu oraz w podziękowaniu za okazane serce, wszyscy goście zostali obdarowani przepysznym tortem wykonanym przez żonę jednego z kolegów myśliwych.

I Ty możesz pomóc Sebastianowi, przekazując 1,5% podatku.

Tekst i foto Piotr Zienkiewicz

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

KURSY!

Do 15 marca 2023 przyjmujemy zapisy na kursy:
  • Dla nowowstępujących do PZŁ – odbędzie się w dniach 20-26 marca 2023 r.
  • Dla selekcjonerów – odbędzie się w dniach 27 marca – 1 kwietnia 2023 r.
Miejsce kursów: strzelnica w Hrudzie
Rozpoczęcie kursów: 9:00 (poniedziałek)
Szczegóły: ZO PZŁ Biała Podlaska tel. 83 343 62 75