13 listopada – II Hubertus Bialski 

Po raz drugi, po rocznej przerwie cztery koła z okręgu bialskiego „Ponowa”, „Ostoja”, „Łoś” i „Ogar”, przy współudziale Zarządu Okręgowego, zorganizowały wspólne polowanie hubertowskie pod nazwą „Hubertus Bialski”. Uroczystości odbyły się w Zespole Dworsko Parkowym w Roskoszy. Na zbiórce stanęło ponad stu myśliwych.

Zbiórkę myśliwych poprzedziła Msza święta odprawiona przez ks. Jacka Guza, kapelana myśliwych okręgu bialskiego. Oprawę muzyczną zapewnił zespół sygnalistów „Polesia Czar”. W mszy uczestniczyły także poczty sztandarowe kół – organizatorów. Po mszy sygnał „Apel na łowy” rozpoczął odprawę myśliwych, podczas której Kolega Jerzy Jakubiuk przypomniał zebranym podstawowe zasady bezpieczeństwa na polowaniu. Następnie dokonano losowania obwodów i przystąpiono do odprawy w grupach. Jedna grupa udała się na polowanie szwedzkie z ambon do obwodu koła Ponowa, a trzy polowały tradycyjnie w kołach Łoś, Ogar i Ostoja. 

O koło godziny czternastej zakończono polowania i myśliwi spotkali się na symbolicznym pokocie, na którym „ułożono” byka jelenia, dwie łanie, cielaka i trzy lisy. Prowadzący polowania złożyli sprawozdania z polowań. Ogłoszono króla i vice króla polowania. Królewskich zaszczytów dostąpili Koledzy Łukasz Iwaszko, Andrzej Kisiel i Sebastian Ziółkowski.

Następnie organizatorzy zaprosili uczestników na biesiadę myśliwską, gdzie przy suto zastawionych stołach nie było końca myśliwskich opowieści…

 

 

 

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp