Polski Związek Łowiecki to ogólnokrajowa organizacja zrzeszająca polskich myśliwych i koła łowieckie.

Zarząd Okręgowy Biała Podlaska

100 tysięcy drzew na stulecie Polskiego Związku Łowieckiego!

Dla upamiętnienia 100-lecia PZŁ Koło Łowieckie „Wilga” włączyło się w akcję „100 tysięcy drzew na 100 lecie PZŁ” sadząc otrzymane sadzonki drzew na terenie uzgodnionym z miejscowym rolnikiem. Skwer został nazwany imieniem „100-lecia PZŁ”.

W weekend 17/18 listopada odbyły się prace gospodarcze na rzecz poprawy warunków bytowania kuropatwy w łowisku. Oprócz posadzenia drzewek zbudowanych zostało 10 budek, które w niedzielne przedpołudnie zostały rozwiezione w miejsca, gdzie wpuszczano te ptaki. Do każdej budki wsypano wiaderko nieczyszczonego ziarna owsa. W pracach uczestniczyli miejscowi myśliwi: Andrzej i Stanisław Najdyhor, świeżo po egzaminach stażysta Piotr Najdychor, Marcin Ficygowski oraz Jacek Rowicki.

Inicjatorem Akcji „100 tysięcy drzew na stulecie Polskiego Związku Łowieckiego” jest Zarząd Główny PZŁ, który pokrył koszty zakupu zdecydowanej większości drzewek, przeznaczonych dla kół łowieckich. W ramach akcji zostały one posadzone celem uświetnienia obchodów stulecia, a ich praktycznym zadaniem jest polepszenie warunków bytowania zwierzyny, szczególnie drobnej oraz wzbogacenie różnorodności biologicznej łowisk. Pomysł zrodził się już w roku 2022, natomiast w roku jubileuszowym doszło do jego praktycznej realizacji.

Zarząd KŁ Wilga

GALERIA:

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Aplikacja mobilna

Nasza aplikacja to doskonały towarzysz każdego miłośnika łowiectwa, który pragnie pozostać na bieżąco z najnowszymi treściami związanych stron.

Bądź na bieżąco z newsami 📱